Logo Propadla
 
Na začátek
O nás
Herci
Co o nás psali
Termíny vystoupení
Nabídka
Odkazy
počítadlo.abz.cz

Nejnovější hra:
Fialový plašan   2004

Pásmo scének a skečů

Pokud jste ještě o Fialových plašanech jaktěživ neslyšeli, nic si z toho nedělejte. Není to vaše vina, protože dlouhou dobu žili tito prazvláštní tvorové, vyznávající toliko fialovou barvu, zcela nepozorovaně v lesích stranou veškeré civilizace. Až teprve nedávno je objevili lidé a přesadili do našeho světa.


Fialová je dobrá

Chvíli se zdálo, že Fialoví plašani se svými svéráznými zvyky a tradicemi nemilosrdnému tlaku civilizace odolají. Brzy se však přesvědčili o tom, že mají-li mezi námi přežít, musí se našemu řádu přizpůsobit. Posuďte sami, nakolik se jim to podařilo a do jaké míry se podobají nám – normálním lidem. Máte přitom jedinečnou příležitost sledovat vývoj našich bizarních tvorů od prvních dětských krůčků, značně nejistých, přes jejich tvarování ve výchovné mlýnici školských zařízení, až po znovu nejisté kroky v domově důchodců. To vše vyvedeno ve fialové barvě! Ale pozor – právě proto, že Fialoví plašani byli vyvrženi z bukolického prostředí našich krásných hvozdů (složených převážně z buků), není jejich vývin zcela prost konfliktů. Navíc je čas od času ohrožují jejich úhlavní (a také pohlavní) nepřátelé, Zelení slimouši, kteří touží zničit hegemonii fialové. Jsou to praví, nefalšovaní teroristé těžkého kalibru Úsamy bin Ládina, kteří se neštítí i těch nejohavnějších činů, jen aby otočili kolem dějin zpět a nastolili nadvládu zelené (a tím i definitivně navrátili herecký kolektiv Propadla k jeho alkoholovým prvopočátkům). Podaří se jim to? Sledujte pozorně již čtrnáctý divadelní kus václavovického souboru, jenž je stejně jako u všech předchozích titulů vlastním autorským dílem. V deseti scénkách a skečích se vám představí deset herců, mezi nimiž se poprvé objeví i dvě nové nadějné, vráskami dosud nepoznamenané tváře.

sk
Přehled scének a skečů

Úvod: Standa (vypravěč), Lukáš (Otík), Pavlína (matka)

Mateřská škola: Dáša (vypravěč), Renata (učitelka), Magda (Adélka), Eva (Lucinka), Zdeněk (Pepík), Jirka H. (Lubošek), Jirka Č. (Lojzík), Standa (epizod. – pán)

Ve škole: Lukáš (vypravěč), Dáša (učitelka), Magda (Adélka), Eva (Lucinka), Zdeněk (Pepík), Jirka H. (Lubošek), Jirka Č. (Lojzík)

Taneční hodiny: Magda (vypravěč), Standa (taneční mistr), Renata (mistrová), Pavlína (Světla), Eva (Laura), Zdeněk (Mirek), Jirka H. (Věnek), Lukáš (Zbyšek)

Branecký odvod: Eva (vypravěč), Jirka Č. (major), Jirka H. (Mojmír), Zdeněk (Lumír), Standa (Čestmír), Pavlína (Verunka)Svatba: Dáša (starostka), Magda (matrikářka), Pavlína (Světla), Eva (Laura), Zdeněk (Mirek), Jirka H. (Věnek), Renata (svědkyně)

Terorista: Lukáš (terorista), Jirka H. (policista), Renata (Štěpánka)

Porod: Jirka H. (vypravěč), Eva (Blanka), Jirka Č. (Štěpán), Zdeněk (Fiala), Dáša (novorozeně), Magda (2. novorozeně)

Rybolov: Lukáš (rybář), Pavlína (rybka), Renata (vypravěč)

Domov důchodců: Renata (vypravěč), Stáňa (děda), Magda (Ančí), Zdeněk (1.pionýr), Jirka Č. (2. pionýr), Jirka H. (3. pionýr), Lukáš (4. pionýr), Dáša (1. pionýrka), Eva (2. pionýrka), Pavlína (3. pionýrka), 4. Renata (4. pionýrka)
    

 
 

 
   
 
 
 
© Veškerá práva vyhrazena. Kdož přistižen budeš při kopírování našich fasciklů, tomuž nemilosrdně zahrajeme v kulturním domě jeho bydliště.